פרסומים וחדשות

30.03.23
מקרה שבו הגשנו תביעה לתשלום עמלה: שכר ראוי יזם שערך היכרות בין שני צדדים, שהובילה לעסקת ענק ביניהם. פרט לעריכת ההיכרות בין הצדדים, היזם לא היה מעורב בעסקה, בשל כך ששני הצדדים מדרו אותו. האם היזם זכאי לעמלה עבור עריכת ההיכרות בין הצדדים?
משרד יגאל בורוכובסקי ושות', עו"ד עופר פיק - ראש מחלקת תאגידים, מסחרי, מיזוגים ורכישות
30.03.23
הרבה לקוחות וחברים שואלים אותנו בימים האחרונים אם חזרנו בזמן ל-2008, והאם קריסת הבנקים ואפקט הדומינו יחזרו על עצמם והאם גם הפעם המערכת הבנקאית בישראל תהיה אי של יציבות.
משרד יגאל בורוכובסקי ושות', עו"ד אלירן גומל - ראש מחלקת בנקאות וניהול סיכונים, עו"ד רמי ששון - יועץ בכיר, מחלקת בנקאות וניהול סיכונים.
17.03.23
אסור לאף צד לנצח יותר מידי. יש גרעין של אמת בשני הצדדים. צריך לשבת, לדבר ולהגיע להסכמה על פתרון מאוזן לרפורמה המשפטית - ולא להחריף את המחלוקת למקומות זהותיים לא פתירים.
10.03.23
יזמים וקבלנים נדרשים אפוא להפנות את תשומת ליבם של הרוכשים הפוטנציאליים לכל "הנקודות הבעייתיות", ולא להניח כי הרוכש יקרא את החוזה או המפרט. החובה קיימת אף אם הרוכש מיוצג ע"י עורך דין מטעמו
משרד יגאל בורוכובסקי ושות', עו"ד אלי שימלביץ'
06.03.23
זו היתה תקופה מרגשת במיוחד. מעבר לעיסוק הרגיל שלנו בהליכי פונדקאות בארץ ובחו"ל, בשנת 2022, נכנסת לתוקפו התיקון לחוק הפונדקאות הישראלי בינואר 2022, אשר מאפשר גם לגברים להעזר בהליכי פונדקאות בישראל. מאז, נחתמו בארץ כ-30 הסכמים בהם האבות המיועדים הם גברים. כמחצית מהם הם לקוחות משרדינו. לפני כחודש ימים נולדה התינוקת הראשונה ואנו מצפים בהתרגשות ללידות נוספות.
03.10.22
בשנים האחרונות, התפשטה תופעה של מכירת קרקעות ביעוד חקלאות או אחר שבמסגרת הליכים תכנוניים, עתידות (ככל הנראה) להיות ביעוד מגורים. כתבה שהתפרסמה בעיתון "גלובס", בהשתתפות עו"ד נדיר אביעד ראש מחלקת נדל״ן ומימון במשרדנו.
21.09.22
משרדנו זכה לאחרונה בתביעה שהגשנו בשם עשרות משפחות מהיישוב גבעת זאב, כנגד חברה קבלנית שמכרה להם דירות אך החליטה בשלב מסוים לנסות להתנער מהעסקה ולא מסרה את הדירות.
משרד יגאל בורוכובסקי ושות'
21.9.22
לפני חמש וחצי שנים יצאנו במסע משותף עם בית בלב מקבוצת מכבי, לפרויקט נדל"ני מרתק ומרגש כאחד- הקמת מרכז רפואי שיקומי בעיר ראשון לציון. יצאנו לדרך ברכישת תלולית עפר בראשון לציון, המשכנו בליווי הליך הבניה וסיימנו באכלוס המרכז והפעלתו לפני כחודשיים.
משרד יגאל בורוכובסקי ושות'
21.9.22
מושב הפתיחה של המפגש, בהנחייתו של עו"ד יגאל בורוכובסקי, התמקד בחידושים בתחום המעניין במיוחד, הליכים משפטיים מול בנקים, והליכים אלטרנטיביים ליישוב סכסוכים בתחום הבנקאות. במושב השתתפו נציגי מערכת המשפט, נציגי הבנקים, ועורכי דין המייצגים משני צדי המתרס, כדי לתת כלים אפקטיביים לניהול סכסוך בין בנק ללקוח, ולבחון את ההתפתחויות וההשפעות של שילוב הליכים אלטרנטיביים ליישוב סכסוכים.
משרד יגאל בורוכובסקי ושות'
21.9.22
פונדקאות והסדרת הורות לישראלים תושבי חוץ. שני דברים שהתחדשנו בהם השנה.
משרד יגאל בורוכובסקי ושות'
28.03.22
עו"ד נדיר אביעד ראש מחלקת נדל"ן ומימון הרצה בעמותת אנוש על קרנות נאמנות תוך התייחסות ממוקדת בכלים משפטיים הקיימים בהבטחת עתידם של ילדים המתמודדים עם הפרעות נפשיות במסגרת צוואה.
משרד יגאל בורוכובסקי ושות'
25.03.22
כנס הפונדקאות של ארגון MHB. עו"ד איילת טרסר-אבס השתתפה בפאנל השוואתי אשר עסק בהליכי פונדקאות בישראל, ארה"ב וקנדה, ותרמה מנסיונה הרב שנים בהליכי פונדקאות במדינות אלה. 
משרד יגאל בורוכובסקי ושות'
11.11.21
במסגרת השתלמות העומק למגשרים של לשכת עורכי הדין, העברנו שחזור של גישור שהיה לפני 5 שנים. לא רק שהצדדים, מאנשי העסקים ועורכי הדין המובילים בישראל, הסכימו ברוב נדיבותם לאשר לנו להציג את הגישור, הם גם הסכימו לשחק את עצמם. התוצאה היא הכי קרוב שאפשר להצצה לתוך חדר גישור.
המדרשה - אקדמיה ארצית לעורכי דין - לשכת עורכי הדין
15.11.21
פאנל בנושא: הדרך הטובה ביותר לסיום סכסוך בנקאי. ניהול סכסוכים בנקאיים בדרכים אלטרנטיביות בעידן פוסט קורונה. כלים מעשיים לפתרון מחלוקות שבין לקוח לבנק.
משרד יגאל בורוכובסקי ושות'
09.07.20
העומס על בתי המשפט הוא עצום ובמצב כזה אי אפשר לתפקד בצורה אופטימלית • תוסיפו לזה את משבר הקורונה, ותקבלו עומס בל יתואר שפוגע בשירות לאזרחים • בכירי לשכת עורכי הדין קוראים בטור מיוחד ל"גלובס" לפנות לתהליכי גישור כדי להקל על מערכת המשפט.
גלובס - עו"ד אבי חימי ועו"ד יגאל בורוכובסקי
23.08.20
בישראל אין שוק שכירות מוסדי נרחב, ומשכירי הדירות הם רק משקיעי נדל"ן • לפיכך, הורדת מס הרכישה למשקיעים היא צעד צודק ומידתי.
גלובס - עו"ד יגאל בורוכובסקי ועו"ד נדיר אביעד
01.04.20
האפשרויות העומדות לצדדים לחוזה עפ"י החוק.
כלכליסט - עו"ד אלי שימלביץ', עו"ד נדיר אביעד
18.03.20
פאנל עם בכירי המערכת הבנקאית: אתי דויטש (יו״ר מרכנתיל, יו״ר כאל, סמנכל דיסקונט), ד״ר מוריה הופטמן-דורון (מנהלת האגף המשפטי המרכזי בבנק הפועלים), רמי ששון (קצין ציות ראשי וממונה על איסור הלבנת הון - דיסקונט).
לשכת עורכי הדין בישראל
01.03.20
מגשר טוב יכול להביא במקרים רבים לחיסכון גדול של כסף, משאבים, ושנים של סכסוך, כאשר הוא מצליח להושיב שני צדדים ולהביא אותם לחתימה על הסכם. מה הם המפתחות להצלחה בגישור עסקי ומה צריך לדעת כאשר ניגשים למורכבויות הליך הגישור? הפודקאסט של עו"ד יגאל בורוכובסקי, המכהן בין היתר כיו"ר פורום יישוב סכסוכים בתחום הארצי בלשכת עוה"ד
כלכליסט - מוגש מטעם DUN'S 100
07.12.19
לקוח שלנו קנה בסיוע המשרד את אחד ממותגי התיירות המובילים בישראל.
דה מרקר - רינת רוזנברג קנדל
07.11.19
המושב עסק תובענות ייצוגיות בתחום הבנקאות, בדגש על הליכי גישור ומו"מ לפשרה.
משרד יגאל בורוכובסקי ושות'
26.9.19
את קבוצת חג'ג' הציבורית ייצגו בהליך עוה"ד עברי פיינגולד ויגאל בורוכובסקי ממשרד יגאל בורוכובסקי ושות'
כלכליסט - שלומית צור
30.7.19
ביום ראשון, 28.7.19, הרצה יגאל בורוכובסקי בנושא ניהול אמוציות במשא ומתן...
משרד יגאל בורוכובסקי ושות'
14.5.19
הכנסת צריכה לפקח על הרגולטורים ולהגן על הציבור. אבל לא טוב שהעיסוק בסוגיות אלה מבוצע על ידי פוליטיקאים פופוליסטים.
דה מרקר - יגאל בורוכובסקי, אלירן גומל
5.2.19
היקף המכללות גדל והולך בעשור האחרון, וישראל מוציאה כ–50 מיליון שקל על סבסוד לימודי המשפטים. חישבו מה יכולנו לעשות עם כל הכסף הזה.
דה מרקר - יגאל בורוכובסקי
26.11.18
כל אחד מהמוסדות הבנקאיים חושש שמא בביקורת מצד הרגולטור יימצא חלילה כי הוא מנהל מדיניות כלכלית פחות שמרנית מאחרים. כתוצאה מכך נוצרה "תחרות רגולציית יתר" עצמית בין הבנקים, לרעת לקוחותיהם ולרעת כלל המשק.
דה מרקר - יגאל בורוכובסקי, אלירן גומל ומיכל רבינוביץ
15.10.18
מוביל גרם נזק לרכוש של יונה אך בביהמ"ש הוא הציג גרסה אחרת למקרה עו"ד יגאל בורוכובסקי מייעץ איך מתמודדים עם שקרים בבית המשפט.
103 FM - חליפות עם דרור רפאל
22.2.18
01:43:14 האם בנק ישראלי רשאי לנסות ולהשיא את רווחיו? מנחה המושב: עו"ד יגאל בורוכובסקי, משרד משתתפים: כבוד השופט פרופ' עופר גרוסקופף, בית המשפט המחוזי מחוז מרכז כבוד השופטת רות רונן, בית המשפט המחוזי תל אביב פרופ' רות פלאטו-שנער, ראש המרכז לדיני בנקאות, המכללה האקדמית נתניה עו"ד ד"ר מוריה הופטמן-דורון, יועצת משפטית ראשית וראש האגף לייעוץ משפטי וציות, בנק אגוד לישראל בע"מ.
יוטיוב - לשכת עורכי הדין- מחוז ת"א
5.12.17
בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות, בראשות עו"ד יגאל בורוכובסקי. סקרי דעת קהל הבודקים סוגיה שנוגעת לכלל האוכלוסייה אך מתבצעים בקרב מדגם מייצג של יהודים בלבד מנוגדים לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות, כך קבע השבוע בית-הדין לאתיקה של המועצה.
העין השביעית - אורן פרסיקו
13.8.17
תובענה ייצוגית, בטענה לפרסום מועדי המראה פיקטיביים אך אטרקטיביים, שלא תאמו את המציאות.
מוניתור - עירית רוזנבלום
6.4.17
בעלי הקרקעות, באמצעות עורכי הדין יגאל בורוכובסקי, נדיר אביעד ויערה לוי טוענים כי עצם ההפקעה מעמיד בסיכון את ההליך התכנוני כולו, הואיל וכעת יש לתכנן מחדש את השכונה באופן התואם את ההפקעות החדשות, ולהתחיל את כל התהליך התכנוני מבראשית. לטענתם, גם היכולת לעשות שימוש בקרקעות שלא הופקעו מוטל בספק, כיוון שהשטח שנותר אינו מאפשר שימוש לבנייה, קל וחומר בצמוד לרכבת שתעבור שם.
גלובס - שלומית צור
6.4.17
בעלי הקרקעות, באמצעות עורכי הדין יגאל בורוכובסקי, נדיר אביעד ויערה לוי טוענים כי עצם ההפקעה מעמיד בסיכון את ההליך התכנוני כולו, הואיל וכעת יש לתכנן מחדש את השכונה באופן התואם את ההפקעות החדשות, ולהתחיל את כל התהליך התכנוני מבראשית. לטענתם, גם היכולת לעשות שימוש בקרקעות שלא הופקעו מוטל בספק, כיוון שהשטח שנותר אינו מאפשר שימוש לבנייה, קל וחומר בצמוד לרכבת שתעבור שם.
וואלה- נדל"ן - הילה ציאון
6.1.2017
בערעור ביצוגו של עו"ד בורוכובסקי לעליון נקבע תקדים: לא ניתן לעקוף הליך פירוק של חברה באמצעות החלטה שהתקבלה בהליך מקביל. בעלים של חברת בנייה שקרסה, טען כי בוויכוח מול רשות המסים ניתנה הכרעה מחייבת, לפיה החברה מחלה לו על חוב ולכן אינו נדרש להחזירו. העליון דחה את הטענה וקבע כי בעת פירוק חברה, רק בית משפט של פירוק מוסמך לדון בכל ענייניה.
דה מרקר - אפרת נוימן
10.11.15
פאנל בנושא צו איסור הלבנת הון בלשכת עורכי הדין.
יוטיוב (חלק מכנס בלשכת עו"ד) - לשכת עורכי הדין
28.11.13
כמה מאות מתרגלי ויפאסנה מקימים מרכז מדיטציה ליד דגניה. בדרך הם בונים גם מודל מעורר השראה לעבודה קבוצתית, גיוס כספים והקמת פרויקטים למען הכלל. ועל תרומתה של הויפאסנה לחיים ולעבודה כעורך דין.
כלכליסט - אדוה קיזלשטיין