אלירן גומל עו״ד, ראש מחלקת בנקאות וניהול סיכונים

אלירן גומל

עו"ד אלירן גומל הוא ראש מחלקת הבנקאות, הציות, וניהול הסיכונים של המשרד. 

במסגרת עבודתו מעניק אלירן ליווי וייעוץ משפטי שוטף במגוון סוגיות משפטיות אזרחיות ובפרט בתחום הרגולציה הפיננסית, לגופים פיננסיים מהגדולים במשק הישראלי. אלירן מלווה את הגופים הפיננסיים באופן צמוד ומייעץ להם בנוגע לסוגיות ציותיות ומשפטיות מסובכות.

לאלירן ניסיון ייחודי בליווי גופים פיננסיים בסוגיות ציותיות ומשפטיות סבוכות, ובתוך כך אלירן מלווה מגוון גופים פיננסיים באופן צמוד, החל משלב הכנת המדיניות, הכנת תכניות עבודה רב שנתיות, ועד פיקוח וביצוע בפועל של תהליכי סקירה וניטור של סיכונים משפטיים וסיכוני ציות.

כמו כן, לאלירן ניסיון בהכנת חוות דעת משפטיות, ניירות עמדה, וייצוג גופים פיננסיים בפני הרגולטורים השונים, ובתוך כך גם בפני בנק ישראל.

אלירן הינו בוגר תואר וכן בוגר תואר ראשון במשפטים (L.L.B) בהצטיינות במסלול האקדמי – המכללה למנהל  (2014). הוסמך כעו"ד בשנת 2017.

מידע נוסף

  • השתתפות בתחרות הארצית השנתית למשפט ההומניטרי בינלאומי (IHL) של ארגון הצלב האדום (ICRC) לשנת 2011.
  • השתתפות בתחרות הבינלאומית למשפט מבוים על שם פיליפ ג'סאפ לשנת 2012, בה זכתה קבוצתו במקום הרביעי בפרס HARDY C. DILLARD AWARD היוקרתי, לכתב הטענות הטוב ביותר.
  • מילא שורה של תפקידים אקדמאיים במכללה למינהל בין השנים 2011-2014, וביניהם שימש כעוזר הוראה של ד"ר קרן מיכאלי ומאמן קבוצת הג'סאפ לשנת 2013, עוזר הוראה ובודק עבודות של פרופ' איריס קנאור, ס. יו"ר מועדון הדיבייט של המכללה למינהל אשר היה ממקימיו, וחבר בליגת הדיבייט הארצית. 
  • ייצג עם יגאל את רמי יולוס בערעור לעליון, שלאחריו נקבעה הלכה לפיה בהליכי פירוק, בית המשפט של הפירוק הוא המוסמך לדון בעניינים הקשורים לפירוק והוא חייב לעשות כך, ולא ניתן לעקוף זאת ע"י החלטה שהתקבלה בהליך מקביל. פורסם בדה מרקר –  16.1.17 https://www.themarker.com/law/1.3251912.